Yakıt Kart

Yakıt Kart Bilgi Bankası

OPET'in firmalar için hazırladığı kullan at şeklinde çalışan akıllı ve temassız bir kart sistemidir. Firmalar Yakıt Kartı taşeron araçların veya kiralık araçların yakıt ihtiyacını karşılamada veya satışları arttırmaya yönelik yapılan kampanyalar veya promosyonlarda kullanılabilir.

Taşeron firma aldığı Yakıt Kart ile tüm Opet istasyonlarından dilerse tek seferde dilerse parça parça olmak koşulu ile yakıt alımını gerçekleştirir.Taşeron firma istasyondan muhasebesel değeri olan kasa fişini alır.Meteor Yakıt kart anlaşması yaptığı firmaya aylık tüketimi kadar borç dekontu keser.Firma kesilen borç dekontu kadar ödemeyi Melih Petrol'e gerçekleştirir ve almış olduğu iskonto oranı kadar da Melih Petrol firmasına Prim Faturası keser ve anlaşmış olduğu iskonto oranında taşeron firmasına verdiği yakıt üzerinden de kazanmış olur.

Yakıt Kart sisteminde iki farklı tipte kart tanımlaması yapılabilmektedir. Tek Seferlik Limit : Bir karta verilen toplam limittir ve tutar yazılıp kaydet denildiğinde limit aktif hale gelir ve o kart sadece tanımlanan tutar kadar yakıt alabilir. Aylık Limit : Bir kartın ayın birinci gününden son takvim gününe kadar alabileceği yakıt tutarını ifade eder.Aksine bir değişiklilik yapılmadıkça aylık limit her ay başında kendini yeniler.Ay içinde kullanılmayan kısım bir sonraki aya devretmez.