Opet Otobil

Opet Otobil Bilgi Bankası

OPET Otobil bir OPET taşıt tanıma sistemidir. Otobil, şirket taşıtlarının OPET istasyonlarından otomatik olarak, para ödemeden ve fatura almadan yakıt almalarını sağlayan ve dolum bilgilerini taşıtın kilometresi dahil el değmeden elektronik ortamlarda müşteriye ulaştıran bir sistemdir. OPET Otobil taşıt tanıma sistemi bütün OPET otobil bayileri aracılığıyla temin edilebilir.

Opet taşıt tanıma sistemi parçası olan Taşıt Kimlik Ünitesi monte edilmiş olan bir taşıtın, Türkiye genelindeki tüm opet istasyonlarındaki pompadan akaryakıt alması ile sistem çalışmaya başlar. OPET OTOBİL sistemi dijital bir sistemdir. Pompa tabancasının taşıtın deposuna yerleştirilmesi ile haberleşme gerçekleşir. Taşıta ait bilgiler taşıt kimlik ünitesi ve depo anteni vasıtasıyla, İstasyon Kontrol Ünitesine aktarılır. İstasyon Kontrol Ünitesi'nden onay alınca, pompa çalışmaya başlar. Dolum sonunda, doluma ait bilgiler (litre, birim fiyat, ürün cinsi, tarih, saat, taşıt plakası, kilometresi,vs..) İstasyon kontrol ünitesi hafızasına alınır ve tüm bu bilgileri içeren bir dolum fişi otomatik olarak yazıcı tarafından basılarak bilgi için sürücüye verilir. Bu bilgiler istasyonda bulunan bir bilgisayara aktarılır. Aynı zamanda yine aynı bilgiler otomatik olarak merkezi bilgi toplama bilgisayarına bir modem ve telefon hattı vasıtası ile gönderilir. Tüm bu bilgilere bir rapor şeklinde düzenli olarak Opet internet sayfasından online olarak müşterilerimiz ulaşabilir ve istedikleri anda müdahele edebilir. OPET taşıt tanıma sistemi parçası olan taşıt kontrol ünitesi, taşıtınızda sadece arka sinyale (enerji için) veya km. saatine (bilgi için) bağlı olup, kesinlikle taşıtınızın performansını ve km'sini etkilemez.

OPET taşıt tanıma sistemi ile akaryakıt giderlerinin kontrolü şirketinizin hangi aracına, nerede, ne zaman ve ne kadar yakıt alınmış , araçlarınız km. başına ne kadar yakıt harcamış, online olarak şirket araçlarınızı takip edebilirsiniz. Ayrıca OPET Otobil sistemleri ile Otobil sistemi üzerinden daha önce belirtmiş olduğunuz miktar dışında veya farklı bir akaryakıt cinsi almasını engelleyebilir, ortalama araç başı kilometre tüketimini görebilir istediğiniz her an Opet Otobil Sistemlerinden bilgi sahibi olabilirsiniz. Tasarruf Şirket araç sayınız veya aylık tüketim miktarınız fark etmeksizin araç bazında yakıt alım miktarlarını takip edebilir, raporlar alabilir, limitler koyabilir, şirket araçlarınız dışında yakıt alınmasını engelleyebilir ve en önemlisi bizden sabit ıskonto alabilirsiniz. Akaryakıt litre birim fiyat skalasında rakiplerine göre en az 0,65% ile en çok 4,36% daha ucuzdur. Piyasa veya yasal kanunlar ile değişen kar marjı değişikliğinden etkilenmez, sizlere verilmiş olan ıskonto sözleşme tarihiniz boyunca değişmez. Pratik ve hızlı akaryakıt ikmali İstasyonda kredi kartı, fiş, imza, nakit ödeme, fatura alma, bekleme yapmadan hızlı bir şekilde yakıt ikmali yapabilirsiniz. OPET taşıt tanıma sistemi ödeme kolaylığı sağlar. Bütün ödemelerinizi tek bir noktaya ayda bir defa yaparak zamandan kazanabilirsiniz. Muhasebe kolaylığı sağlar. OPET OTOBİL sayesinde ayda sadece iki fatura ile muhasebe ve idari işlemlerinizin trafiği azalıyor. Böylece masraf fişi düzenleme, fişlerin bilgisayara girişi, fişlerin kontrolü, binlerce akaryakıt faturası, yüzlerce ödeme noktası, el tutan işler için personel zamanı harcama, düzenli rapor alamama gibi problemleri ortadan kaldırabilirsiniz. Kilometre/Litre takibi sağlar Akaryakıt giderleri üzerinde tam ve detaylı bir kontrol sağlanıp, olabilecek kayıplar engelleyebilirsiniz. Türkiye'de geniş hizmet ağı Türkiye genelinde yaygın 1200 Opet istasyonu sayesinde yolculuğunuz boynuca kusursuz hizmet alabilirsiniz. OPET otobil indirim imkanı, kampanyalar ve farklı avantajlar sunar.

OPET taşıt tanıma sistemi üyesi olmak için OPET otobil başvuru formu doldurmanız yeterlidir. OPET otobil bayiler aracılığıyla detaylı bilgi alabilirsiniz. Ödeme işlemleri ve diğer tüm detaylar için * 0380 514 80 50 numaralı telefonumuzdan randevu alarak müşteri temsilcimiz ile iletişime geçmeniz * Herhangi bir AKBANK , ZİRAAT BANKASI, Garanti Bankası, İş Bankası şubelerinden Melih PETROL 'ü yetkilendirerek DBS hesabı açmanız yeterli olacaktır. OPET taşıt tanıma sistemi kullanarak OPET otobil indirim ve imkanlarından yararlanabilirsiniz

OPET taşıt tanıma sistemi üyesi olmak için doldurmuş olduğunuz OPET Otobil başvuru formu onaylandıktan sonra cihazların kurulum ve montajı için BM Mobil Yetkili Servisine ait 0212 542 97 97 nolu hizmet numarasını arayarak bulunduğunuz ildeki yetkili servis, OPET otobil bayileri ve OPET otobil takan yerlerin iletişim bilgilerine ulaşabilir randevu alabilirsiniz.