Opet Otofilo

Opet Otofilo Bilgi Bankası

Otofilo ,Otobil sahibi araçlar için filo yönetimi sistemi olarak tarif edilebilen ,kurumsal veya bireysel farklı birçok sektördeki firmalara ,sahip oldukları araçlar için ;araçlarına dair konum, çalışma durumu, hızı, yakıt tüketimi, kullanıcı sürüş tarzı ve performansı, tüm bu aksiyonların maliyet-kazanç yönetimi kapsamında bilgilerini, www.opet.com.tr üzerinden takip ve istenen tarih aralığı bazında raporlama yapma imkanı sunan, filo takip sistemidir. Kişi ve işletmelere özel uyarlanabilir, müşteri odaklı geliştirmelere açık, güvenilir, pratik ve en önemlisi hesaplı bir üründür.

Otobil müşterisi Otofilo cihaz talebini melihpetrol.com üzerinden giriş yaparak gerçekleştirir. Talepler Opet merkez onayına düşer. Opet merkez tarafından Otobil hizmet sözleşmesi ve Otofilo hizmet sözleşmesi kontrolü yapılır. Son olarak Dbs kredi kontrolleri de gerçekleştirilir. Tüm belgeler eksiksiz olması durumunda ;Otofilo müşteri kodu yaratılır. Otofilo cihazları ilgili müşteri temsilcisi tarafından müşteriye teslim edilir. Otofilo cihazlarının araçlara montajı için teknik servisten randevu alınır. Müşteri yerinde veya servis noktasında cihazların kurulumu gerçekleştirilir. Müşteri melihpetroll.com Otofilo giriş sayfasından sayfasına erişim yaparak, Otofilo raporlarını online olarak takip etmeye başlar.

Otofilo, sektöre yön vermek bu kapsamda ilk olmak ve Otobil müşterilerine maliyeti düşük, yüksek karlılık amaçlı hizmet sunmak amaçlı faaliyete geçirilmiş bir filo yönetimidir. Tek platformdan takip imkanı ile filo yönetimini (araç takip, araç bakım, araçlara dair vergi, servis hizmetleri) ve Otobil (yakıt takip) ait tüm verilere kolaylıkla erişim ve takip imkanı sağlar. Filo yönetimi için kullanılacak personel tasarrufu, zaman tasarrufu,zaman tasarrufu ile şirket karlılığını arttırır. Araçları kullanan personel, şoför takibi, performans değerlendirme ve buna bağlı sigorta, bakım maliyetinde düşüş. Araç ve sürücü güvenliğinin arttırılması , Anında bilgi alımı Maliyet takibi sağlamaktadır.